Загальні відомості

Автомобіль служить для швидкого переміщення пасажирів і вантажів різними типами доріг і місцевості. Автомобілі класифікуються за призначенням, прохідності і типу двигуна.
Автомобіль складається з таких основних частин: двигун, шасі, кузов, а також з електро- та спеціального обладнання.

  1. Двигун - є джерелом механічної енергії, що приводить автомобіль в рух. Двигун - найважливіша з систем автомобіля, без якої не буде руху.
  2. Шасі - складається з трансмісії, ходової частини та систем управління, що утворюють агрегати і механізми, які служать для передачі зусилля від двигуна до приводу коліс, а також для управління автомобілем і його рухом.
  3. Кузов автомобіля служить для розміщення водія і пасажирів у легковому автомобілі і вантажу у вантажному автомобілі.
  4. Електрообладнання складають вузли і прилади, призначені для запалення робочої суміші в двигуні, освітлення і сигналізації, пуску двигуна, живлення контрольно-вимірювальних приладів.
  5. До спеціального обладнання відносяться система обігріву та кондиціонування автомобіля, склоочисник з обладнанням для омивання скла, система регулювання тиску повітря в шинах, підйомник запасного колеса, лебідки, буксирувальні пристрої та ін.

 

ДВИГУН

Двигун виступає в якості силового агрегату. На даний час найбільш поширені двигуни внутрішнього згоряння, в яких рушійна сила утворюється шляхом, тиску газів палива, що згоріло, всередині циліндра двигуна. Існує два типи двигунів: бензиновий (також називається двигуном із запалюванням) та дизельний двигун (також називають двигуном з компресійним запалюванням). Обидва двигуни називаються тепловими двигунами. Паливо, згоряючи, утворює сильно нагріті гази всередині циліндра, що збільшують тиск на поршні що обертають вал, підключений до силового агрегату автомобіля.
Те, в який спосіб розташовані циліндри двигуна, називаються конфігурацією двигуна. Найчастіше, циліндри розташовані в лінію. Ця конструкція дозволяє створити простий блок двигуна. У транспортних засобів число циліндрів зазвичай становить від 2 до 6. Як правило, циліндри є вертикальними. Коли число циліндрів збільшується, довжина блоку та колінчатого валу також збільшується, що може стати проблемою. Один із способів уникнути цього — це V-подібна конфігурація. Ця конструкція робить блок двигуна і колінчастий вал коротшим і менш гнучким.

Найчастіше двигун розташовують спереду. Він може бути встановлений вздовж і може приводити в рух передні, або задні колеса. Є також автомобілі в яких двигуни розташовані за задніми колесами. Двигун також може бути розташовано в автомобілі як поперек так повздовж.
Зараз все більшої популярності набирають автомобілі з гібридними двигунами (одночасно встановлено, наприклад, бензиновий та електричний) та електромобілі.
В Тернополі майстерні та станції технічного обслуговування, зазвичай, пропонують послуги з діагностики та ремонту бензинових та дизельних двигунів.