Електрообладнання автомобіля

Електрообладнання автомобіля. Комп'ютерна діагностика

Сучасні автомобілі оснащуються великою кількістю електричних пристроїв.
Електрообладнання автомобіля призначене для вироблення електричної енергії і живлення систем і пристроїв автомобіля. 
Електрообладнання можна розділити на електричне коло низької напруги і коло високої напруги.
Електричне коло низької напруги забезпечує живленням споживачів освітлення і сигналізації (для освітлення дороги і позначення габаритів автомобіля, сигналізації виконуваних маневрів), а також роботу системи пуску (провертання колінчастого валу і роботи двигуна під час його пуску). Контрольно-вимірювальні і додаткові прилади - служать для контролю роботи і управління системами автомобіля.
Електричне коло високої напруги служить для запалення робочої суміші в циліндрах, за допомогою системи запалювання.

Наші спеціалісти швидко та якісно проведуть комп'ютерну діагностику всіх електрокіл Вашого автомобіля в Тернополі.

Система запалювання служить для запалення горючої суміші і застосовується на бензинових двигунах. Займання горючої суміші відбувається в момент подачі іскри запалювання в циліндри.
Всі елементи електрообладнання об'єднані в бортову мережу, яка складається з джерел і споживачів струму, елементів управління, електричної проводки.
Джерела струму в автомобілі: акумуляторна батарея та генератор.
Акумуляторна батарея служить для живлення споживачів електричним струмом при непрацюючому двигуні, запуску двигуна, а також при роботі двигуна на малих обертах.
Основним джерелом електричного струму є генератор, який забезпечує електричним струмом споживачів, а також зарядку акумулятора.
Ємність акумуляторної батареї і потужність генератора повинні відповідати потужності споживачів електроенергії на всіх режимах експлуатації автомобіля, тобто в системі повинен підтримуватися енергетичний баланс.
Споживачів енергії умовно можна розділити на три групи:

  • основні,
  • тривалі,
  • короткочасні.

Основні споживачі енергії забезпечують працездатність автомобіля. До них відносяться: паливна система, система запалювання, система вприскування, система управління двигуном, автоматична коробка передач, підсилювач рульового управління.
Тривалі споживачі - це система охолодження, система освітлення, системи активної безпеки, система пасивної безпеки, система опалення та кондиціонування, протиугінні системи, аудіосистема, система навігації.
Короткочасні споживачі - більшість систем комфорту, система запуску, звуковий сигнал, прикурювач.
Елементи управління забезпечують узгоджену роботу джерел струму і споживачів електроенергії.
На сучасних автомобілях багато функцій реле і вимикачів покладені на електронні блоки управління (ЕБУ), але повністю відмовитися від цих пристроїв поки неможливо. Наприклад, блок управління бортовою мережею виконує такі функції:

  • контроль споживання енергії;
  • контроль напруги на клемах акумуляторної батареї і при необхідності підвищення частоти обертання колінчастого вала двигуна на холостому ходу;
  • регулювання навантаження за рахунок відключення окремих споживачів, в основному з числа систем комфорту;
  • управління системою освітлення, склоочисниками, обігрівачем заднього скла та ін.

У бортовій мережі сучасного автомобіля поряд з традиційною електричною проводкою використовуються мультиплексні системи - шини даних, що забезпечують з'єднання електронних блоків управління (ЕБУ) між собою і передачу сигналів управління в цифровому вигляді.